قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / مزایای بیمه زندگی / از کار افتادگی

از کار افتادگی

– معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از كار افتادگی دائم و کامل
– پرداخت سرمایه و غرامت به بیمه شده
(طرح جدید)
زمانی که شما به علت آسیب دیدگی، دیگر قادر به کار کردن نیستید ، بیمه عمر پاسارگاد از شما حفاظت می کند .
این پوشش به شما این امنیت و آرامش را می دهد که اگر سرپرست خانواده بر اثر حادثه کاری، از کارافتادگی دائم و کامل برای وی اتفاق افتاد، تمامی حق بیمه را بیمه گر پرداخت کرده و در انتهای قرار داد تمامی موجودی صندوق به وی پرداخت می گردد.
اين امر به ادامه پوشش خدشه‌ای وارد نمی‌كند و ساير شرايط بيمه ‌نامه‌ ادامه خواهد داشت.
در  پوشش جدید بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد، در صورت از کار افتادگی بیمه شده علاوه بر پرداخت حق بیمه ای که در قرارداد تعیین شده است مبلغی تا سقف 40 میلیون تومان
(طرح جدید) به عنوان سرمایه و یا غرامت نیز به بیمه شده پرداخت می گردد.

از کار افتادگی کلی و دائمي فقط به افراد شاغل ( افراد غیر از بازنشسته ، خانه دار ، دانشجو و سرباز ) و پايين تر از 59 سال تعلق مي گيرد . معافيت مي تواند بر اثر حادثه یا بیمار باشد. اگر منشا معافیت و از کار افتادگی حادثه باشد باشروع قرارداد فعال می شود و اگر منشا معافیت بیماری باشد این پوشش 6 ماه پس از شروع قرار داد فعال می شود و شش ماه هم باید ول درمان ادامه داشته باشد .
*(معافیت تا قبل از سن 60 سالگی امکانپذیراست)
*این پوشش برای بیمه شده می باشد.

تعاريف و شرايط پوشش معافيت از پرداخت حق بيمه عمر

ماده1) تعریف:

از کار افتادگی کلی و دائمی عبارت است از ناتوانی کامل بيمه شده در انجام هرگونه شغل يا فعاليت در اثر بيماری و يا حادثه از قبيل فقدان ديد از دو چشم، قطع يا از کار افتادگی کامل و دائمی دو بازو, دودست، دوساق پا يا دوپا، فقدان يک بازو يا يک دست و يا يک ساق پا و يا امراض دماغی غير قابل علاج که باعث اختلال کلی مشاعر شوند. معافيت از پرداخت حق بيمه شامل از کار افتادگي­هائی می­گردد که پس از شروع پوشش بيمه و قبل از سن 60 سالگی شروع گرديده و منطبق با تعاريف فوق باشد، مشروط بر اينکه:

 

1-1- ناتوانی کامل بيمه شده حداقل شش ماه بلاانقطاع ادامه يابد و مراتب از طرف پزشک معتمد بيمه­گر تأييد شود.

 

2-1- شروع بيماري منشأ ناتوانی یک سال پس از تاريخ اين الحاقيه باشد و يا ناتوانی در اثر حوادث مشمول بيمه بعد از شروع اين الحاقيه باشد.

 

همانطور که در فرم پرسشنامه شرکت بیمه پاسارگاد نیز مشاهده می نمایید شما می توانید 50 و یا  100درصد حق بیمه را به عنوان پوشش معافيت از پرداخت حق بيمه را انتخاب نمایید . در قسمت سرمايه از کارافتادگی 10 درصد ، 25 درصد و یا 40 درصد سرمايه عمر را انتخاب نمایید تا در صورت وقوع شرایط ناگوار از مزيت پرداخت سرمایه تا سقف 400.000.000 ريال بهره مند شوید.


ماده 2) استثنائات:

موارد زير تحت پوشش نخواهد بود:

 

1-2- جرح يا صدمه که بطور عمدی توسط بيمه شده به خود يا توسط ذينفع به بيمه شده وارد شده باشد.

 

2-2- صدمه، جرح يا بيماری که منجر به از کار افتادگی کلی و دائمی گردد و ناشی از خدمت در نيروهای مسلح يا اشتغال در هر­گونه سازمان تدافعی غير نظامی باشد، مشروط بر اينکه اين از کار افتادگی در جنگ يا در عمليات شبه جنگی يا برقراری نظم عمومی اتفاق افتد.

 

3-2- در صورتی که سن بيمه شده در شروع از کار افتادگی کلی و دائمی بيش از 60سال باشد, در چنين صورتی حق بيمه پرداختی بيمه شده  بابت مدت مازاد 60 سالگی در صورت دريافت، برگشت داده می شود.

 

4-2- صدمه و يا جرح ناشی از مسافرت هوائی بجز در موارديکه بيمه شده به عنوان مسافر عادی در خطوط تجاری مجاز مسافرت نمايد.

 

5-2- از دست دادن صلاحيت پرواز به علت حادثه يا بيماری در صورتی که شغل بيمه شده خلبانی باشد.

 

6-2-صدمه بدنی يا اختلالات روانی که قبل از صدور بيمه نامه به شخص وارد شده باشد.


ماده 3) متوقف شدن بیمه نامه اصلی:

پوشش های تکمیلی بیمه ازکارافتادگی درموارد ذیل خود به خود فسخ شده و دیگر اعتباری نخواهند داشت:

 

1-3- درصورت فسخ و يا بازخريد بيمه نامه.

 

2-3- در صورت تعلیق و مخفف شدن بیمه نامه اصلی.

 

3-3- برقراری مجدد پوشش های تکمیلی تابع بیمه نامه اصلی بیمه عمروتأمین آتیه خواهد بود


ماده 4) وظایف بیمه گذار:

1-3- حداکثر ظرف مدت 30روز از تاريخ شروع از کار افتادگی کتباً و تا زمانيکه بيمه شده در قيد حيات است مراتب را به بيمه گر اعلام دارد.

 

2-3- در صورت تأيید از کار افتادگی از طرف بيمه گر، مدارک مورد تقاضای بيمه گر مبنی بر ادامه از کار افتـادگی خود را در صـورت مـطالبه بيمه گر در اختيار وی قراردهد.چنانچه اين از کار افتادگی با رعايت دوران انتظار برای مدت دو سال تمام ادامه داشته باشد پس از آن بيمه گر فقط يک بار در هر سال اين مدارک را مطالبه خواهد نمود و در صورتيکه بيمه شده قادر به ارائه مدارک مزبور نشود يا اينکه بيمه شده قادر به ادامه کار و تحصيل درآمد گردد کليه اقساط بعدی حق بيمه طبق شرايط بيمه نامه توسط بيمه گذار بايد پرداخت گردد.

 

خرید انلاین بیمه زندگی

‫0/5 ‫(0 نظر)