قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / سوالات متداول و مقایسه / مقایسه بیمه زندگی پاسارگاد با تامین اجتماعی

مقایسه بیمه زندگی پاسارگاد با تامین اجتماعی

یکی از سوالات رایجی که مشتریان گرامی در مورد آن سوال می کنند تفاوت بین بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه پاسارگاد است.

قبل از توضیح در مورد تفاوتهای بین این دو نوع بیمه، باید دو نکته را عرض کنم:

نکته اول: در ابتدا باید عرض کنم که هر بیمه ای مزایای مربوط به خود را داشته و در نوع خود می تواند به شخص بیمه شده، خدمات دهی متفاوتی کند. لذا اعتقاد ما بر این است که تمامی بیمه ها در جایگاه خود می تواند بسیار خوب و مفید باشد.

نکته دوم: در حقیقت بیمه تامین اجتماعی یک بیمه درمانی است و ربطی به بیمه عمر و سرمایه گذاری ندارد، بنابراین این مقایسه شبیه این است که بخواهند قدرت بینایی شما را با قدرت شنوایی شخص دیگری مقایسه کنند!

 از یک نگاه دیگر می توانیم اینطور بگوییم که بیمه عمر و سرمایه گذاری مکملی قوی و مطمئن برای بیمه تامین اجتماعی محسوب می شود رویکرد سرمایه گذاری و پوششی قویتر و بهتری دارد.

جدول مقایسه بیمه زندگی با بیمه تأمین اجتماعی

شاخص مقایسه بیمه زندگی بیمه تامین اجتماعی
اجباری یا اختیاری بودن شرایط بیمه بیمه نامه ای کاملاً اختیاری است. هم مبلغ و هم مدت قرارداد کاملا تحت اختیار بیمه شده است. بیمه نامه ای کاملاً اجباری (هم تعداد سنوات هم مبلغ ماهیانه بیمه اجباری است و هر دو از طرف تامین اجتماعی تعیین می‌شود.)
معافیتهای مالیاتی معاف از هر گونه مالیات است. به این بیمه نامه هم در زمان پرداخت و هم در زمان مستمری بگیری مالیات تعلق می گیرد.
در صورت وقوع فوت اندوخته بیمه بعلاوه سرمایه فوت
(300 برابر حق بیمه ماهانه )
بدون هیچ شرطی به صورت یکجا به استفاده کنندگان از سرمایه بیمه نامه پرداخت میگردد.
مستمری بازماندگان طبق شرایط و ضوابط مشخص به بازماندگان پرداخت میگردد.
صورتی که همسر وی در قید حیات باشد و فرزند دخترش مجرد و فرزند پسر نیز زیر 18 سال باشد قابل پرداخت است.
در غیر اینصورت مبالغ مستمری پرداخت نمیشود.
به عبارت دیگر قابلیت به ارث گذاشتن ندارد.
تنوع در انتخاب مبلغ حق بیمه پرداختی دارد (از 20 هزار تومان به بالا) ندارد صرفاً باید 7% از میزان حقوق دریافتی پرداخت گردد.
ضمانتنامه بانکی قابل تبدیل و ارائه است. قابلیت ندارد.
دریافت وام بعد از 6 ماه / تا سقف 90 % اندوخته/ بدون ضامن و سند/ کارمزد4% / بدون محدودیت در تعداد وام های دریافتی در صورت وجود اعتبار بسیار محدود بوده و با شرایط بانکی، با عناوین وام ضروری و وام ازدواج با مبالغ جزئی پرداخت می شود.
فسخ و بازخرید در صورت فسخ و بازخرید طبق ضوابط مبلغی به بیمه گذار پرداخت می شود. قابل فسخ  بدون دریافت مبلغ می باشد.
امکان بازخرید زودتر از موعد ندارد.
سود سرمایه گذاری و مشارکت در منافع دارد ندارد
نحوه پرداخت حق بازنشستگی مبلغ به صورت یکجا در پایان قرارداد پرداخت می شود که در صورت درخواست بیمه گذار، قابل ارائه بصورت مستمری ماهانه با حفظ اصل سرمایه نیز می‌باشد. فقط به صورت مستمری ماهانه می باشد. شما هیچوقت به اصل و سود پول خود دسترسی نخواهید داشت.
درصورت ازکار افتادگی معافیت از پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد + پرداخت سرمایه از کارافتادگی فقط پرداخت کمک هزینه ازکارافتادگی
مکانیزم بازنشستگی درپایان قرارداد وبراساس حق بیمه‌های پرداختی طی مدت قرارداد براساس آخرین پایه حقوق – جنسیت – نوع شغل و مدت پرداخت
زمان پرداخت اندوخته سرمایه‌گذاری در پایان مدت بیمه نامه پرداخت می‌گردد که می تواند کمتر از سن قانونی بازنشستگی باشد. به هنگام بازنشستگی و سن قانونی تعیین شده پرداخت می گردد.
استفاده کنندگان در زمان حیات یا فوت ، بیمه شده می تواند هرشخص یا اشخاصی را با هر درصدی ذینفع قرار دهد. در زمان حیات کلیه مزایا و تسهیلات فقط مختص پرداخت کننده حق بیمه و به هنگام فوت فقط وراث قانونی را شامل می شود.
پرداختی بعنوان اندوخته سرمایه گذاری اگر همان 7% حقوق بیمه شدگان که به تامین اجتماعی پرداخت می شود را به بیمه نامه زندگی و سرمایه گذاری اختصاص دهیم، مبالغ نهائی جهت پرداخت مستمری یکجا یا مادام العمر این بیمه نامه، چندین برابر عایدی بیمه تامین اجتماعی بوده و سرمایه بالایی را نصیب بیمه شده خواهد نمود.

مقایسه بیمه زندگی با گنجینه سپهر صادرات

مقایسه بیمه زندگی با سپرده گذاری در بانک

 مقایسه بیمه زندگی با سپرده مسکن جوانان

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه گروه مشاوران حرفه ای بیمه (محب)

‫2.5/5 ‫(2 نظر)