قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / سوالات متداول و مقایسه / مقایسه بیمه زندگی با سپرده گذاری در بانک

مقایسه بیمه زندگی با سپرده گذاری در بانک

 ابتدا به موارد زیر دقت فرمایید:

– در نظام بانکی با تغییر سیاست بانک مرکزی سود نیز تغییر می نماید ولی در بیمه عمر و پس انداز در هر شرایطی سود هیچ گاه کاهش نمی یابد و فقط در صورت تشکیل منافع افزایش خواهدیافت.

– بیمه عمر و سرمایه گذاری، پس اندازی منظم و سیستماتیک و البته اجباریست که پس انداز بانکی چنین خاصیتی ندارد.

– با وجود اینکه در نیمه اول بیمه نامه در صورت باز خریدی مقداری از سرمایه پرداختی بعنوان حق بیمه عمر و هزینه های بیمه گری کسر می گردد ولی این خود باعث می شود باز خریدی این بیمه نامه آخرین تصمیم باشد.

– وام در سیستم عمر و پس انداز در عرض چند روز و بدون هیچ تشریفاتی پرداخت می شود ولی در نظام بانکی  با تشریفات زیاد انجام می شود.

– مهمتر از همه اینکه در هیچ بانکی عمر انسان در برابر کل پس انداز احتمالی باضافه سود آن بیمه نخواهد شد که در بیمه عمر و پس انداز چنین امری امکان پذیر می باشد.

– حساب بانکی در صورت فوت صاحب حساب مسدود می شود و موجودی حساب بانکی پس از کسر مالیات بر ارث و انجام تشریفات انحصار وراثت به وراث قانونی پرداخت می شود. اما در بیمه زندگی در صورت فوت صاحب حساب، بدون نیاز به انحصار وراثت، کل سرمایه فرد به علاوه 300 برابر حق بیمه ماهانه پرداختی (سرمایه فوت) به صورت یکجا و بدون کسر هیچ گونه مالیاتی به خانواده فرد تقدیم می گردد.

– در سپرده گذاری در بانک، در صورتی که فرد دچار هزینه های پزشکی و حادثه و بیمارستانی شود مجبور خواهد شد از اصل سپرده برای هزینه ها استفاده کرده لذا سرمایه اش را از دست خواهد داد اما در بیمه زندگی اصل سرمایه بیمه شده دست نمی خورد و بیمه شده در برابر حوادث و هزینه های پزشکی بیماریهای خاص و بستری بیمارستانی تحت پوشش بیمه قرار دارد.

– در سپرده گذاری بانکی سود هر سال یا حداکثر هر 5 سال یکبار طبق مصوبه شورای پول و اعتبار تغییر (کاهش) می یابد در حالیکه در بیمه زندگی قرارداد 30 ساله می باشد و کاهش سود تاثیری در قرارداد بیمه شده ندارد ضمن اینکه علاوه بر سود بانکی تضمینی، سود مشارکت سالانه نیز به سپرده بیمه شده تعلق می گیرد.

– معاف از مالیات : مطابق ماده 136- وجوه پرداختي بابت بيمه عمر از طرف موسسات بيمه كه به موجب قراردادهاي منعقده بيمه عايد ذينفع مي شود از پرداخت ماليات معاف است .نظر به ماده 148 مبالغ پرداختی از بیمه عمر می تواند جزو هزینه های قابل قبول موسسات از نظر مالیات به حساب آید.

– معاف از مالیات بر ارث:  طبق ماده 24 مصوب 1366 از شمول مالیات بر ارث خارج می شود.

– سرمایه بیمه جزو اموال ماترک نمی باشد: اگر متوفی بدهی داشته باشد، بدهی وی از طلبکاران توسط قانون از اموال وی قابل توقیف است ولی سرمایه بیمه عمر به این وسیله قابل توقیف نیست و طلبکارن نمی توانند آنرا تملک کنند و این سرمایه مختص ذینفع می باشد. (مصون بودن سرمایه از ادعای طلبکاران)

لذا اگر مطمئن هستید که عمر جاودانه دارید و هیچ گاه هزینه های پزشکی و بیمارستانی به سراغتان نمی آید فقط یک حساب بانکی خوب کافی است.

ولی اگر یک درصد احتمال وجود ریسک ( حادثه و … ) را احساس می کنید حتماً در کنار یک حساب بانکی خوب، یک بیمه خوب نیز برای خود تهیه کنید.

 مقایسه بیمه زندگی با سپرده مسکن جوانان

مقایسه بیمه زندگی پاسارگاد با تامین اجتماعی

مقایسه بیمه زندگی با گنجینه سپهر صادرات

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه گروه مشاوران حرفه ای بیمه (محب)

‫0/5 ‫(0 نظر)